• UCHI Anma Yükü 2-20KG NTC Sıcaklık Sensörü Tartı Dönüştürücü CZL611N
  • UCHI Anma Yükü 2-20KG NTC Sıcaklık Sensörü Tartı Dönüştürücü CZL611N
  • UCHI Anma Yükü 2-20KG NTC Sıcaklık Sensörü Tartı Dönüştürücü CZL611N
  • UCHI Anma Yükü 2-20KG NTC Sıcaklık Sensörü Tartı Dönüştürücü CZL611N
  • UCHI Anma Yükü 2-20KG NTC Sıcaklık Sensörü Tartı Dönüştürücü CZL611N
  • UCHI Anma Yükü 2-20KG NTC Sıcaklık Sensörü Tartı Dönüştürücü CZL611N
UCHI Anma Yükü 2-20KG NTC Sıcaklık Sensörü Tartı Dönüştürücü CZL611N

UCHI Anma Yükü 2-20KG NTC Sıcaklık Sensörü Tartı Dönüştürücü CZL611N

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Dongguan
Marka adı: UCHI
Sertifika: SGS,ROHS,ISO.
Model numarası: CZL611N

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 500pcs
Fiyat: Negotiable
Ambalaj bilgileri: TOPLU
Teslim süresi: 10 iş günü
Ödeme koşulları: T/t, Western Union, Moneygram
En iyi fiyat İletişim

Detay Bilgi

Ürün adı: Tartı Çevirici Parça numarası: CZL611N
Anma yükü: 2-20KG Kapsamlı hata (% FS): 0,5
Nominal çıktı (mV / V): 1.0 ± 0.15 Boyutlar (mm): 80 x 12.7 x 12.7
Kablo (mm): Φ0.8 200 × Minimum Sipariş Miktarı: 500pcs
Paket: TOPLU Sağlama süresi: 10 iş günü
Vurgulamak:

thermocouple temperature sensor

,

high precision temperature sensor

Ürün Açıklaması

UCHI Anma Yükü 2-20KG NTC Sıcaklık Sensörü Tartı Dönüştürücü CZL611N


Açıklama

Bir yük hücresi, kuvveti ölçülebilir bir elektrik çıktısına dönüştüren bir dönüştürücüdür. Birçok çeşit yük hücresi olmasına rağmen, gerinim ölçer tabanlı yük hücreleri en sık kullanılan türdür.

Hassas mekanik dengelerin hâlâ kullanıldığı bazı laboratuarlar hariç ağırlık ölçer yük hücreleri tartı endüstrisine hakimdir. Pnömatik yük hücreleri bazen iç güvenlik ve hijyen istendiğinde kullanılırlar ve hidrolik yük hücreleri, uzaktan kumandalı yerlerde, bir güç kaynağı gerektirmediği için düşünülür. Gergi ölçerli yük hücreleri% 0.03 ila% 0.25 arasında tam ölçeğe kadar hassasiyet sunar ve neredeyse tüm endüstriyel uygulamalar için uygundur.

Uygulama

Mikro yük hücrelerimiz vücut terazileri, el terazileri, mutfak terazileri, posta terazileri, balıkçılık terazileri, bebek vücut terazileri ve diğer mikro elektronik tartı sistemlerine uygulanabilir.

Ana teknik parametreler

Nominal yük (kg)
2-20
Kapsamlı hata (% FS)
0.05
Nominal çıktı (mV / V)
1.0 ± 0.15
Boyutlar (mm)
80 x 12.7 x 12.7
Kablo (mm)
Φ0.8 200 ×

Gerçek Ürün Resmi

Yük Hücresi Geçmişi


Gerinim ölçer tabanlı yük hücreleri endüstriyel tartım uygulamaları için tercih edilen yöntem haline gelmeden önce, mekanik kol terazileri yaygın şekilde kullanılmıştır. Mekanik teraziler, haplardan demiryolu araçlarına kadar her şeyi tartabilir ve doğru kalibre edilip muhafaza ediliyorsa, bu kadar doğru ve güvenilir bir şekilde yapabilirler. Çalışma yöntemi, ağırlık dengeleme mekanizmasının kullanılmasını veya mekanik kollar tarafından geliştirilen kuvvetin algılanmasını içerebilir. En erken, gerinme öncesi gage force sensörleri, hidrolik ve pnömatik tasarımları içerir. 1843'te İngiliz fizikçi Sir Charles Wheatstone, elektrik direncini ölçebilecek bir köprü devresi tasarladı. Wheatstone köprü devresi gerinim değerlerinde meydana gelen direnç değişimlerini ölçmek için idealdir. İlk bağlı dirençli tel gerinim ölçüsü 1940'lı yıllarda geliştirilmiş olsa da, modern elektronikler yeni teknolojinin teknik ve ekonomik olarak mümkün olduğuna karar verene kadar değildi. Bununla birlikte, o zamandan beri, gerinim ölçerleri hem mekanik ölçek bileşenleri olarak hem de bağımsız yük hücrelerinde çoğaldı.

Yük Hücresi Çalışma Prensipleri


Yük hücresi tasarımları, üretilen çıkış sinyalinin türüne (pnömatik, hidrolik, elektrikli) veya ağırlığı algılama biçimine (eğilme, kesme, sıkıştırma, gerilim vb.) Göre ayırt edilebilir.

Hidrolik yük hücreleri, iç dolum sıvısının basıncında bir değişiklik olarak ağırlığı ölçen kuvvet denge aygıtlarıdır. Bir dönen diyafram tipi hidrolik yük hücresinde, bir yükleme kafasına etki eden bir yük veya kuvvet, bir elastomerik diyafram bölmesinde sınırlandırılmış bir dolum sıvısını sıkıştıran bir pistona aktarılır. Güç arttıkça hidrolik sıvının basıncı yükselir. Bu basınç, uzaktan gösterge veya kontrol için yerel olarak gösterilebilir veya iletilebilir. Çıkış doğrusaldır ve doldurma sıvısının miktarı veya sıcaklığı nispeten etkilenmez. Yük hücreleri düzgün bir şekilde monte edilmiş ve kalibre edilmişse doğruluk, çoğu işlem tartı uygulaması için kabul edilebilir,% 0.25 tam skala veya daha iyi olabilir . Bu sensörün elektrikli parçaları olmadığından, tehlikeli alanlarda kullanım için idealdir. Tipik hidrolik yük hücresi uygulamaları, depo, depo ve hazne tartımı içerir. Maksimum doğruluk için tankın ağırlığı, bir destek hücresinin her desteğine yerleştirilerek ve çıkışlarının toplanmasıyla elde edilmelidir.

Pnömatik yük hücreleri de kuvvet-dengesi ilkesiyle çalışırlar. Bu cihazlar, hidrolik bir cihazdan daha yüksek hassasiyet sağlamak için çok sayıda sönümleyici hazne kullanmaktadır. Bazı tasarımlarda ilk sönümleyici hazne dara ağırlığı haznesi olarak kullanılır. Pnömatik yük hücreleri, temizlik ve güvenlik öncelikli endüstrilerdeki nispeten küçük ağırlıkları ölçmek için sıklıkla kullanılır. Bu tipteki yük hücrelerinin avantajları doğal olarak patlamaya dayanıklı olması ve sıcaklık değişimlerine karşı duyarsız olmasıdır. Buna ek olarak, diyafram patlarsa işlemi kirletebilecek sıvı içermezler. Dezavantajlar, tepki hızı nispeten yavaş ve temiz, kuru, düzenlenmiş hava veya azot ihtiyacını içerir.

Gerinim ölçer yük hücreleri, üzerlerine etki eden yükü elektrik sinyallerine çevirirler. Göstergeler, ağırlık uygulanırken deforme olan bir kirişe veya yapısal elemana bağlanır. Çoğu durumda, maksimum hassasiyet ve sıcaklık kompanzasyonu elde etmek için dört gerinim ölçer kullanılır. Göstergelerin ikisi genellikle gerginlik gösterir ve iki tanesi de sıkıştırılmış ve Şekil 7-2'de gösterildiği gibi telafi ayarlarıyla kablolanmıştır. Ağırlık uygulandığında, gerginlik yüklerin oranına bağlı olarak göstergelerin elektriksel direncini değiştirir. Gerilim ölçer yük hücreleri doğruluklarını arttırmaya ve birim maliyetlerini düşürmeye devam ettikçe, diğer yük hücreleri belirsizliğe dönüşüyor.

Bu ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum
İlgileniyorum UCHI Anma Yükü 2-20KG NTC Sıcaklık Sensörü Tartı Dönüştürücü CZL611N bana tür, boyut, miktar, malzeme gibi daha fazla ayrıntı gönderebilir misiniz
Teşekkürler!
Cevabını bekliyorum.