NTC Termistörünün İç Sıcaklık Tabancası Termopilinin Rolü

March 12, 2020

hakkında en son şirket haberleri NTC Termistörünün İç Sıcaklık Tabancası Termopilinin Rolü
Yeni koronavirüsün neden olduğu pnömoni salgını, Gengzi yılının Bahar Festivali'ni gölgede bırakıyor. Yeni koronavirüs salgınını önleme ve kontrol etme sürecinde ventilatörler, monitörler, oksijen jeneratörleri, negatif basınç ambulansları ve alın tabancaları gibi tıbbi ürünler önemli bir rol oynamıştır. Alın tabancasının temassız sıcaklık ölçüm yöntemi, temas çapraz enfeksiyonunu önleyebilir ve genel halkın salgınını önlemede ve kontrol etmede uygun ve hızlı bir rol oynayabilir.

Alın tabancaları ve kulak termometreleri, bir nesnenin yaydığı radyant enerjiyi ölçmek için termopil prob kızılötesi termometreler kullanır. Boltzmann yasasına göre (E = σεTⁿ), radyant enerjisi arttıkça, sıcaklık yükselir Kızılötesi radyasyon sinyalini bir elektrik sinyaline dönüştürdükten sonra, bir amplifikatör tarafından düzeltildikten sonra ölçülen hedefin sıcaklık değerine dönüştürülebilir. ve bir sinyal işleme devresi olup, belirli bir algoritmaya ve hedef emisyonuna göre düzeltilir.

Sıcaklık ölçümü için ana cihaz termopildir. Bir termopil kızılötesi prob, seri olarak bağlanmış bir dizi termokupldan oluşan bir sıcaklık sensörüdür. Bir termokuplun iki ucu iki farklı malzemeden oluşur. Bir uç sıcak uca ve diğer uç soğuk uca temas ettiğinde, beck etkisi nedeniyle iki farklı malzeme arasında potansiyel bir fark olacaktır. Potansiyel farkın büyüklüğü, iki farklı malzeme arasındadır. Sıcaklık farkı ilişkilidir. Bir termopil sensör, sensörün algılama hassasiyetini artırmak için seri olarak bir termokupl bağlar.


Farklı ortam sıcaklıklarında doğru hesaplama yapabilmek için, termopilin ortam sıcaklığını ölçmek için yüksek hassasiyetli bir NTC termistörü kullanılır. Önceden yazılmış bazı standart sıcaklık koşullarına göre, örneğin: ölçülen nesnenin sıcaklığı 37 ° C, termopilin çıkış sıcaklığı 25 is'dir ve ölçülen sıcaklık, termopilin ve mutlak çıkış voltajı ile hesaplanır. ısıpil ortamının sıcaklığı. Uchi MF58 sıcaklık ölçüm NTC termistörü 100KΩ3950 yaygın olarak kullanılan bir özelliktir. Bu tip yongaların doğrudan kullanıldığı ve bir yapıştırma paketleme işlemi kullanılarak termopil ile birleştirildiği kullanım şemaları da vardır.

Uchi MF58 sıcaklık ölçüm NTC termistör serisi ürünler iyi stabilite ve yüksek güvenilirliğe sahiptir; çok çeşitli direnç değerleri ve yüksek doğruluk; otomatik kurulum için uygun küçük boyutlu, hafif, sağlam yapı; hızlı termal indüksiyon, yüksek hassasiyet ve diğer özellikler. MF58 ürünleri yaygın ev aletleri, ofis otomasyon ekipmanları sıcaklık algılama veya sıcaklık telafisi, cep telefonu pilleri, pil paketleri, enstrüman bobinleri, entegre devreler, kuvars kristal salınımlar ve termokupllar / termopiller. Uchi'nin MF58 ürünleri, CQC mark sertifikası, UL, C-UL güvenlik sertifikası aldı, UL standardında en sert 100.000 dayanıklılık testini geçti ve Çin'de benzersiz ve güvenilir AEC-Q200 testini geçti. Performans, üstün kalite, güvenilir.